Šehićev Erzurum slavio nakon preokreta, Čajić sa dva gola spasio Istanbulspor

Fudbaleri Erzurumspora savladali su Adanaspor rezultatom 2:1 u 5. kolu turske Lige 1.

Iako je utakmica loše počela po domaće kada je Kizilkaya u 14. minuti doveo Adanu u vodstvo, u nastavku je uslijedio preokret.

Pote je u 41. minuti poravnao na 1:1, a slavlje ekipi za koju brani Ibrahim Šehić donio je Obertan pogotkom u 49. minuti. Naš reprezentativni golman branio je cijeli meč za Erzurumspor.

U istom terminu igrali su Istanbulspor i Balikesirspor, a u utakmici u kojoj je bilo 2:2 dvostruki strijelac za domaće bio je bh. veznjak Aldin Čajić.

Gosti su poveli sa 0:2 pogocima Basarana i Čolaka, a Čajić je u drugom poluvremenu spasio svoj tim poraza golovima u 59. i 80. minuti za konačnih 2:2.