Sedam pogodaka u Moskvi: Nevjerovatni Patson Daka sa četiri gola donio pobjedu Leicesteru

Leicester City pobijedio je Spartak u Moskvi rezultatom 3:4 u utakmici trećeg kola grupne faze Evropske lige, a sva četiri gola za engleski klub postigao je sjajni Zambijac Patson Daka.

Spartak je imao dva gola prednosti u prvom poluvremenu, a pogađali su Alexander Sobolev u 11. i Jordan Larsson u 44. minuti, ali je pred odlazak na odmor Daka postigao prvi gol za 2:1 i tako vratio Lisice u igru.

Zambijac je potom nakon tri minute igre u drugom dijelu utakmice zatresao mrežu domaćih za 2:2. Nije se zaustavljao, a potom je u 54. minuti svojim trećim golom donio prednost Leicesteru od 2:3. “Poker” golova zambijski napadač postigao je u 79. minuti.

Sobolev je smanjio na 3:4 u 86. minuti nakon asistencije Victora Mosesa, ali Spartak u nastavku nije mogao napraviti ništa više i poražen je u ovom susretu.

Daka je tako pokazao da će biti veliko pojačanje, a postao je prvi fudbaler koji je postigao četiri gola za Leicester na jednoj utakmici još od Dereka Hinesa protiv Aston Ville u novembru 1958. godine.