Sedam poena Gegića u porazu Cibone od Zaboka, Vukovi se odmah zaputili u Beograd

Košarkaši Cibone poraženi su u gostima od ekipe Zaboka, u utakmici 16. kola HT Premijer lige, rezultatom 83:73, a minutažu je dobio i reprezentativac Bosne i Hercegovine Amar Gegić.

Bila je to potpuno suprotna utakmica od one iz prvoga dijela ove sezone. Domaćini su odigrali puno agresivnije i konkretnije te na kraju izborili pobjedu.

Odmah nakon utakmice Vukovi su krenuli na put za Beograd gdje u nedjelju igraju protiv Mege u okviru ABA lige.

Garrett je vodio Zabok do trijumfa sa 29 poena, šest asistencija i skokom, a pratio ga je Gunjina sa 16 poena, devet skokova i asistencijom. Kod Cibone najefikasniji bio je Drežnjak sa 14 poena, devet skokova i dvije asistencije, dok je Gnjidić ubacio poen manje.

Naš Gegić igrao je 18 i po minuta u ovom duelu i ubacio je sedam poena uz četiri skoka i asistenciju.