Sead Kolašinac upisao asistenciju u pobjedi Arsenala protiv Fiorentine

Arsenal je ostvario pobjedu protiv Fiorentine na International Championsh Cupu rezultatom 3:0, a asistenciju kod prvog gola upisao je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Sead Kolašinac.

Fiorentina je imala više velikih šansi u prvom dijelu utakmice, ali je u 15. minuti Kolašinac uputio loptu pred gol Viola, gdje je je prihvatio Edward Nketiah i poslao u mrežu za 1:0.

Kolašinac je izašao na poluvremenu kada ga je zamijenio Alexandre Lacazette, a upravo je Francuz asistirao Nketiahu za drugi gol u 66. minuti.

Unai Emery u nastavku napravio je brojne izmjene, a u 89. minuti Lacazzette je upisao još jednu asistenciju, a ovaj put za Josepha Wilocka, koji je postavio konačnih 3:0.