Schalke se odbranio s igračem manje: Gol Ramana dovoljan, bodovi ostaju u Gelzenkirhenu

U Glezenkirhenu su se danas u 15. kolu Bundeslige sastali Schalke i Frankfurt, a bodovi su ostali kod domaćina, koji je slavio s minimalnih 1:0.

Prvo poluvrijeme je donijelo ravnopravno nadmetanje dva tima, ali izostali su golovi.

U nastavku do pogotka u 53. minuti dolazi Schalke preko Ramana, kojem je asistirao Harit.

Desetak minuta poslije Nubel ostavlja svoje saigrače iz Schalkea na cjedilu, pošto je zaradio direktan crveni karton, ali su se Rudari uspjeli odbraniti do kraja i slaviti pobjedu.

Schalke je sada na četvrtom mjestu sa 28 bodova, a iza sebe su ostavili i Bayern. Frankfurt je na jako lošem 12. mjestu…