Schalke nastavio očajan niz bez pobjede, Baum ostavio Ibiševića na klupi za rezerve

Schalke je početkom ove godine ostvario posljednji put pobjedu u Bundesligi, a večeras su u šestom kolu njemačkog prvenstva remizirali sa Stuttgartom (1:1), te tako nastavili taj očajni niz.

Mateo Klimowicz je u četvrtoj minuti imao veliku šansu za goste, ali Schalke je došao do prednosti u 30. minuti kada je pogodio Malick Thiaw na asistenciju Aminea Harita. Do kraja prvog dijela nije bilo većih šansi.

U 56. minuti nakon intervencije VAR-a dosuđen je penal za Stuttgart, a sa bijele tačke za 1:1. pogodio je Nicolas Ivan Gonzalez. Gosti su do kraja susreta bili opasniji, no mreže su ostale mirovati i bodovi su podijeljeni.

Trener Schalkea Manuel Baum ostavio je Vedada Ibiševića na klupi tokom cijelog susreta.