SC Business liga: SIPA nakon preokreta slavila pobjedu nad Addiko Bankom

Večeras je u dvorani "Amel Bečković" u Vogošći započeto 8. kolo 11. sezone SC Business lige.

Večeras je u dvorani “Amel Bečković” u Vogošći započeto 8. kolo 11. sezone SC Business lige.

SIPA je u odličnom susretu sa 3:1 savladala ekipu Addiko Banke, dok je meč Domova Zdravlja KS i DDC MLS-a registrovan službenim rezultatom 5:0 u korist gostiju.

SIPA – ADDIKO BANK 3:1 (ČELIGIJA 38’ 39’ 40’ / LACKANOVIĆ 31’)

Obje ekipe su veoma tvrdo ušle u susret, pa smo na prve prave prilike čeklai jako dugo.

Jalovi napadi sa obje strane su obilježile ovaj dio igre, a tome svjedoči i rezultat prvog dijela igre, jer se na odmor otišlo sa nepopularnih 0:0.

U drugom poluvremenu nervoza na terenu se podigla, ali i broj šansi na obje strane, pa tako u 30. minutu Sipa preko Avrama dolazi u dobru priliku ali golman Bankara brani njegovu udarac, da bi na odbijenu loptu natrčao Šehović, međutim i njegov udarac je zaustavljen.

Minut kasnije gosti su u napadu, Lackanović je sam istrčao pred golmana i pogodio za 0:1.

Igrao se 38. minut kada Sipa preko Čeligije dolazi do izjednačenja, a minut kasnije isti igrač pogađa za potpuni preokret.

U 40. minutu Čeligija je ponovo zatresoa mrežu Bankra i tako postavio konačnih 3:1.

SIPA: BEČIROVIĆ, JOLOVIĆ, PRUTINA, KALJANAC, ŠEHOVIĆ, HELJIĆ, MILETIĆ, AVRAM, SARIĆ, KANLIĆ, BLAŽIĆ, HASANOVIĆ, RAONIĆ, MUTAPČIĆ, MATOS, DAMJANOVIĆ, HRGOTA, RISTIĆ, DRNDA, KADIĆ, ČELIGIJA, VEIZ, MUSIĆ, RADOVANOVIĆ, DRAGIČEVIĆ.

ADDIKO BANK: RIBIĆ, BARBARIĆ, J. KOVAČEVIĆ, HADŽIOSMANOVIĆ, B. KOVAČEVIĆ, TODOROVIĆ, MINIĆ, PAVLOVIĆ, LIČINA, S. LACKANOVIĆ, MILINKOVIĆ, VASILJEVIĆ, LALOVIĆ, MUJANOVIĆ, ZOLETIĆ, TERZIĆ, ZELJIĆ, ČAMPARA, ČEHA, Đ. LACKANOVIĆ.

DOMOVI ZDRAVLJA KS – DDC MLS 0:5 (SLUŽBENI REZULTAT)

Večerašnji meč sudili su Sanel Herceglija i Haris Avdić.