SC Business liga: Bazen Otoka protiv Domova zdravlja KS nastavio niz nepobjedivosti

Večeras je u dvorani "Amel Bečković" odigran jedan susret sedmog kola 11. sezone SC Business lige.

Večeras je u dvorani “Amel Bečković” odigran jedan susret sedmog kola 11. sezone SC Business lige.

Bazen Otoka je u odličnom susretu uspio ostati ostvariti trijumf od 5:2 nad Domovima zdravlja KS.

BAZEN OTOKA – DOMOVI ZDRAVLJA KS 5:2 (KORAĆ 13’, FERIZ 16’, SRNA 31’, SMAJOVIĆ 33’, SIMONOVIĆ 40’ / SIBALO 18’ 35’)

Obje ekipe su odlično ušle u susret, pa je Bazen u uvodnim minutama preko Feriza i Klačara stigao do dobrih prilika, ali mreža gostiju je ostala mirovati.

I Domovi Zdravlja su imali svoje prilike od kojih se izdvaja solo prodor Sibala nakon kojeg je sam izašao pred Subašića, ali je nakon udarca pogodio samo vanjski dio mreže domaćih.

Ipak u 13. minutu smo vidjeli i prvi pogodak, odličan dupli pas odigrali su Korać i Smajović, nakon čega ovaj prvi trese mrežu gostiju za 1:0.

Tri minute kasnije Feriz je iskosa sa desne strane pronašao put i zatresao mrežu Domova zdravlja, te tako duplirao vodstvo svoje ekipe.

Pred sami kraj prvog dijela Sibalo je ponovo u solo prodoru, ali ovaj put je bio siguran i na odmor se otišlo pri rezultatu 2:1.

U drugi dio igre obje ekipe su ušle nervozno, pa sve do 30. minute nije bilo većih uzbuđenja.

Igrao se 31. minut kada se Srna najbolje snašao u kaznenom prostoru Domova i zatresao mrežu za 3:1 na semaforu.

Samo dva minuta kasnije, dosuđen je kazneni udarac u korist Bazena koji u pogodak pretvara prvi topnik lige, Smajović i tako Bazen dovodi do vodstva od 4:1.

Odličan napad gosti su kreirali u 35. minutu, a da ista ne bude uzaludna potrudio se Sibalo i drugim golom na susretu donio novo smanjenje prednosti Bazena, ponovo na dva gola razlike.

Bazen je u 40. minutu izveo odličan kontranapad, koji u pogodak pretvara Simonović i tako postavlja konačnih 5:2 u korist Bazena.

BAZEN OTOKA: SUBAŠIĆ, DELJKOVIĆ, SIMONOVIĆ, SMAJOVIĆ, KLAČAR, FERIZ, VELIĆ, BAŠIĆ, SRNA, KORAĆ.

DOMOVI ZDRAVLJA: SELMANOVIĆ, ŠAHMANIJA, NEZIĆ, MUJEZIN, KRUEZI, SIBALO, KALIMAN, SALIĆ, HODŽIĆ, ČELIK, ČAVIĆ, BUBALO, FAZLIĆ.

Na večerašnjem susretu pravdu dijelili Farik Kečo i Sanel Herceglija.