Savladali Vogošću u finalu: Sloboda odbranila titulu pobjednika Kupa BiH

Rukometaši tuzlanske Slobode odbranili su titulu pobjednika Kupa Bosne i Hercegovine savladavši Vogošću rezultatom 27:22.

Tuzlaci su pobijedili Vogošću u finalu Final Foura održanog u Mejdanu i tako došli do novog trofeja u ovom takmičenju.

Vogošća je bolje ušla u utakmicu, ali Sloboda se ubrzo uspjela vratiti i nadoknaditi zaostatak od četiri gola.

U nastavku rezultat je bio u egalu sve do sredine drugog poluvremena kada su Tuzlaci otišli na četiri gola prednost, te su do kraja uspjeli sačuvati vodstvo i slaviti.

Kod Slobode najefikasniji su bili Adnan Tufekčić i Edin Klis sa po šest golova, dok je kod Vogošćana šest pogodaka postigao Duško Čelica.