Sašo Filipovski uspješno debitovao na klupi, Gordić ubacio 11 poena u pobjedi Partizana protiv Zadra

Sašo Filipovski uspješno je debitovao na klupi Partizana, a beogradski klub je večeras u Hali sportova Ranko Žeravica u šestom kolu ABA lige savladao Zadar rezultatom 78.63.

U prvom poluvremenu Partizan nije uspio steći značajniju rezultatsku prednost. Nisu imali raspoložene šutere, iako su bili znatno bolji u skoku, dok je na drugoj strani Zadar imao previše izgubljenih lopti. Na odmor se otišlo s prednošću domaćih od četiri poena (38:34).

Slično je počela i treća četvrtina, ali u njenom drugom dijelu proradio je Partizanov šut za tri poena, tako da do kraja beogradski klub nije imao problema i došao je do trijumfa sa 78:63.

Nemanja Dangubić je sa 15 poena bio jedan od najboljih u Partizanu, uz stopostotan šut iz igre (3/3 za dva, 3/3 za tri), dok je isti poenterski učinak imao je i Nikola Janković, uz sedam skokova. Naš Nemanja Gordić je upisao 11 poena uz tri asistencije.

U poraženoj ekipi Onuaku i Mavra su ubacili po 13 poena, a pratio ih je Carter sa 11.