Sarajevski derbi na Zlatiboru: Bordo tim pobijedio Vojvodinu i zakazao duel sa Željom

Mladi fudbaleri Sarajeva slavili su protiv Vojvodine rezultatom 2:1 i tako ovjerili plasman u četvrtfinale Kupa prijateljstva koji se igra na Zlatiboru.

Branilac titule je imao priliku da pobjedom izbori prvo mjesto u grupi B, a nije tako dobro počelo jer je Vojvodina odmah povela.

Ipak, do poluvremena je poravnao Sabljica vrlo lijepim golom sa vrha šesnaesterca.

U nastavku prava opsada gola Novosađana, što su fudbaleri Sarajeva iskoristili i golom Gusinjca u 59. minuti došli do pobjede.

Ovim trijumfom Sarajevo je zauzelo prvo mjesto u svojoj grupi i zakazalo sutrašnji veliki derbi protiv Željezničara koji se igra u 14 sati. I Vojvodina je prošla dalje, sa drugog mjesta igrat će protiv Crvene zvezde.