Šampion šampionski: Inter utrpao pet komada Sampdoriji, Sanchez dvostruki strijelac

Inter je prošle sedmice postao novi šampion Italije, a danas je u 35. kolu Serije A pružio pravu šampionsku partiju.

Ugostio je na Meazzi Sampdoriju i kući je ispratio sa pet golova u mreži. Slavili su Nerazzurri sa ubjedljivih 5:1.

Mrežu tima iz Đenove načeo je Gagliardini u 4. minuti, da bi vodstvo udvostručio Alexis Sanchez u 26. kada je povisio na 2:0.

Nekoliko minuta poslije Sampdoriju u igru vraća Balde Keita koji smanjuje na 2:1, ali nada gostiju nije dugo živjela pošto Sanchez drugim golom u 36. minuti vraća prednost od dva gola Interu (3:1).

U nastavku još po jedan gol postižu Pinamonti i Lautaro Martinez i postavljaju konačnih 5:1.