Sadržajno prvo poluvrijeme na Grbavici: Po gol na obje strane, Željo još pogodio stativu, a Sloboda prečku

Prvo poluvrijeme utakmice između Željezničara i Slobode na Grbavici bilo je itekako sadržajno.

Hladan tuš za Plave već u drugoj minuti, nakon kornera lopta je došla do Kurtalića, koji potpuno neometan poentira u petercu za 0:1.

Zatim Željezničar počinje vršiti veliki pritisak na vrata Golubovića, a Bekrić u devetoj minuti pogađa stativu.

Nastavili su se napadi domaćih, da bi izjednačili u 22. minuti. Strijelac je bio Juričić, od kojeg se lopta zapravo odbila u mrežu Slobode nakon šuta Štilića.

Ubrzo nakon toga Sloboda izvodi brzi kontranapad, a Tomašević pogađa prečku u situaciji “1 na 1” sa Erićem.

Do odlaska na odmor fudbaleri Željezničara kreirali su još nekoliko dobrih prilika, ali rezultat se nije promijenio te je poluvrijeme zaključeno sa skorom 1:1.