Rutinski trijumf Plavih: Željezničar lako preko Tekstilca do osmine finala Kupa BiH

Fudbaleri Željezničara slavili su rezultatom 3:0 u Derventi kod Tekstilca i tako prošli u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Plavi sa Grbavice stigli su kao veliki favoriti u goste Tekstilcu, a tim povodom Amar Osim je odmorio nekolicinu prvotimaca.

No, i dalje je to bio veoma jak sastav Željezničara koji je na adekvatan način odgovorio zadatku i prošao u narednu rundu najmasovnijeg takmičenja u BiH.

Plavi su kontrolisali igru na otvaranju, a do uvodnog pogotka došli su u 21. minuti kada je pogodio Damir Sadiković.

Nastavili su gosti napadati, pa je Željo postigao još jedan gol do odlaska na odmor, ovaj put u 44. minuti strijelac je bio Sinan Ramović.

Rezultatom 0:2 otišlo se na odmor, a u nastavku se igralo nešto mirnije. Plavi su imali još šansi za postizanje pogotka, no golman Pečić je bio jedan od glavnih razloga zbog čega je rezultat bio 0:2 do samog finiša meča.

Posljednji gol vidjeli smo u 83. minuti, a za goste je pogodio Asim Zec sa bijele tačkeTo je bio i konačan rezultat meča, pa su Plavi rutinski prošli u osminu finala Kupa BiH.

Tekstilac – Željezničar 0:3 (Sadiković 21’, Ramović 44’, A. Zec 83’)

Stadion: Gradski stadion Derventa. Gledalaca: 500. Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Žuti kartoni: /

Tekstilac: Pećić, Marić, Rudan, Jolović, Aljetić, Stupar, Reljić, Perović, Zarić, Ćorić, Rašević.

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Bogičević, Osmanković, Stanić, Sadiković, Hajdarević, Ramović, Štilić, Mujezinović, Zajmović