Rutinski trijumf Napolitanaca uz golčinu Mertensa, Frosinone može spasiti samo čudo

Fudbaleri Napolija su u Frosinoneu u utakmici 34. kola italijanske Serije A slavili novi trijumf, a ovaj put je bilo 0:2.

Nije imao tim Carla Ancelottija puno problema, a tome je pomoglo i rano vodstvo u koje ih je doveo Dries Mertens.

Sjajni Belgijanac je pogodio u 19. minuti i obezbijedio svom timu miran nastavak susreta. Bio je to fenomenalan pogodak iz slobodnog udarca sa preko 20 metara…

Bilo je lakše igrati gostima nakon toga, a pobjedu su ovjerili u 49. minuti, kada je Milik asistirao za Younesa, a ovaj pogodio za 0:2.

Tako je i završilo, Napoli je povećao prednoost nad Interom na 8 bodova, a Frosinoneu je potrebno pravo čudo da opstane u ligi.

Naime, moraju do kraja da slave u svim utakmicama, a da Genoa i Udinese osvoje jedan, odnosno dva boda do kraja…

Frosinone – Napoli 0:2 (Mertens 19’, Younes 49’)