Rusi savladali Gruzijce i zakazali okršaj s Ukrajinom u polufinalu Evropskog prvenstva u futsalu

Futsal reprezentacija Rusije večeras je u Amsterdamu u četvrtfinalu Evropskog prvenstva sa 3:1 savladala Gruziju.

Gledali smo dosta tvrdo prvo poluvrijeme u duelu ove dvije ekipe, pa su svi golovi viđeni u drugom dijelu meča.

U 23. minuti Ruse u vodstvo dovodi Niyazov, ali ekspresno uzvraća Gruzija preko Petryja koji poravnava na 1:1.

Potom novo vodstvo, a ispostavit će se i pobjedu Rusiji, donosi Chishkala u 28. minuti, kada pogađa za 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Chishkala svojim drugim golom, a postigao ga je u posljednim sekundama utakmice kad su Gruzijci bacili sve karte u napad.

Tako je Rusija prošla u polufinale i tamo zakazala okršaj s Ukrajinom.