Rurski derbi završen bez golova, Bayern Munchen došao do pobjede protiv Union Berlina

U terminu od 15:30 odigrano je pet utakmica njemačke Bundeslige, a u centru pažnje bio je "rurski derbi" između Schalkea i Borussije Dortmund, međutim on je završio bez pogodaka.

U terminu od 15:30 odigrano je pet utakmica njemačke Bundeslige, a u centru pažnje bio je “rurski derbi” između Schalkea i Borussije Dortmund, međutim on je završio bez pogodaka.

Bayern Munchen ostvario je pobjedu Union Berlina (2:1). U 13. minut Pavard je doveo Bavarce u prednost, da bi u drugom poluvremenu Lewandowski dva puta tresao mrežu gostiju u 53. i 84. minuti, ali poljskom napadaču drugi gol je poništen nakon video analize. Nedugo nakon toga, u 86. minuti dosuđen je penal za Union koji je realizovao Polter za 2:1.

Hoffenheim je na gostovanju slavio protiv Herthe (2:3). Golovima Locadije i Kramarića iz prvog dijela gosti su imali prednost od 0:2. Ipak, Hertha se uspjela vratiti u drugom dijelu, a pogađali su Lukebakio i Kalou. No, u 80. minuti Hubner je donio pobjedu Hoffenheimu. Vedad Ibišević igrao je od prve minute za berlinski klub, dok je za koste s klupe ušao Ermin Bičakčić u 61. minuti.

Paderborn je na svom terenu slavio protiv Fortune Dusseldorf (2:0). Golove su postigli Sabiri i Schonlau u 43. i 64. minuti. Iako je trener Paderborna istakao da je Rifet Kapić sve bliži tome da zaigra, bh. veznjak nije upisao debi ni na ovom susretu.

Freiburg pobijedio RB Leipzig sa 2:1. Golove za domaće postigli su Hofler i Peterson, a za goste Klostermann. Rurski derbi između Schalkea i Borussije Dortmund završen bez golova. Gosti su imali više loptu u posjedu, dok su domaći napravili nešto više šansi.