Rurski derbi: Schalke nanio težak udarac Dortmundu i Milionere dodatno udaljio od titule

Pet utakmica 31. kola njemačke Bundeslige odigrano je u tradicionalnom terminu od 15:30, a odigran je i veliki rurski derbi u kojem je Schalke nanio težak udarac najvećem rivalu, Dortmundu.

Milioneri su na svom terenu dočekali Schalke i poraženi su rezultatom 2:4, čime su se dodatno udaljili od titule ove sezone.

Dobro je Dortmund otvorio utakmicu, već u 14. minuti Mario Gotze je pogodio za vodstvo domaćih. Ipak, do poluvremena Caligiuri i Sane preokreću rezultat u potpunosti.

Nastavak je donio čak dva crvena kartona za Dortmund, te je tada bilo jasno da bodovi idu u Gelzenkirhen (isključeni Reus i Wolf). Caligiuri je nakon sat vremena postigao još jedan gol, a Breel Embolo je stavio tačku na ovaj meč u finišu. Utješni pogodak postigao je Axel Witsel za domaće.

Hertha našeg Vedada Ibiševića napravila je iznenađenje na gostovanju Eintrachtu, te je sa igračem manje odigrala bez golova. Ibišević je odigrao 64 minute u ovom meču.

Leipzig je rezultatom 2:1 bio bolji od Freiburga, dok je domaći trijumf upisao i Hannover nad Mainzom rezultatom 1:0. Ubjedljiva je bila Fortuna protiv Werdera i slavila je rezultatom 4:1.