Cluj s bivšim Zmajem u timu izbacio Maccabi Tel Aviv, Celtic lagano ovjerio prolaz

Završene su tri revanš utakmice drugog pretkola Lige prvaka, a prolaz dalje su potvrdili Celtic, Cluj i APOEL.

Celtic, koji je u prvoj rundi eliminisao Sarajevo, sada je prošao i preko druge prepreke – estonskog Nomme Kaljua.

Škotski velikan je u prvom susretu na domaćem terenu slavio s ubjedljivih 5:0, pa je revanš u Estoniji bio čista formalnost, ali Kelti nisu propustili priliku da slave lagan trijumf od 0:2.

Pogađali su Kulinitis (autogol) u 10. minuti i Shved u trećoj minuti sudijske nadoknade, te su Kelti tako prošli dalje.

Malo iznenađenje je napravio rumunski Cluj, za koji nastupa i bivši Zmaj Mateo Sušić. Sušić je i večeras u Tel Avivu odigrao svih 90 minuta, a Cluj je uspio izvući remi od 2:2, te tako proći dalje s ukupnih 3:2.

Večeras je Maccabi u prednost došao u 15. minuti preko Blackmana, ali je onda uslijedio preokret gostiju.

U 19. minuti je pogodio Culio iz penala, a Rondon je za 1:2 gol postigao u 42. minuti susreta.

Maccabi je u nastavku uspio samo izjednačiti i to već na startu drugog dijela. Igrala se 48. minuta kada je gol postigao Cohen. Završilo je 2:2.

Takmičenje u Ligi prvaka je završila crnogorska Sutjeska, koja nije mogla dalje preko APOEL-a.

Kiprani su na domaćem terenu slavili s laganih 3:0 i potvrdili prolazak dalje.

“Potopio” ih je srbijanski internacionalac Andrija Pavlović s hat-trickom. Bivši fudbaleri Sarajeva Kojašević i Šofranac, odigrali su svih 90 minuta.