PL za rukometaše: Borac nanio prvi domaći poraz Slobodi, Bosna nakon preoketa nadigala Lokomotivu

U derbi susretu 16. kola Premijer lige BiH za rukometaše u dvorani Mejdan u Tuzli Sloboda je poražena od Borca m:tel rezultatom 27:29 (12:13).

Banjalučani su vodili od početka do kraja, sredinom drugog poluvremena i sa šest golova razlike (14:20), ali je finiš susreta protekao u potpunoj neizvjesnosti.

Tuzlaci su u 53. minuti golom Emira Suhonjića smanjili na 23:25, zatim su imali napad za novo smanjenje, ali su brzopleto izgubili loptu.

Nakon toga Banjalučani su s nekoliko pogodaka otišli na 24:28 što je za domaće bilo nedostižno, iako su u 58. minuti ponovo smanjili na dva gola razlike (26:28), ali je sve riješio De Souza postigavši pogodak za vrijednu pobjedu gostiju.

U ekipi Slobode Emir Suhonjić je postigao osam golova, dok su po pet postigli Jovan Talevski, povratnik Arnad Hamzić i Sedžad Abdurahmanović.

Najefikasniji u ekipi Borca bili su Vukašin Rakocija sa sedam, te Bojan Rađenović, Miloš Nježić i Guilherme Lihnarez de Souza sa po četiri pogotka.

U prvom meču proljetnog dijela šampionata, rukometaši Bosne Vispak pobijedili su ekipu Lokomotive rezultatom 27:24. Bio je ovo meč u kojem su gosti sve držali u svojim rukama u prvih 20-ak minuta, imali i pet golova prednosti na startu (6:1), ali do odmora se Visočani konsoliduju i uspijevaju na poluvrijeme otići sa rezultatom 13:13.

U nastavku meča Bosna Vispak je bila ta koja je diktirala tempo – imala je vodstvo, čuvala prednost i u posljednju minutu ušla sa četiri gola razlike, te je bilo jasno da će tri boda ostati u Visokom.

Enes Sirćo je bio na visokom nivou i sakupio je 18 odbrana, a koliko Visočacima znači kapiten Adnan Harmandić vidjelo se i u večerašnjem meču, maltene prvom poslije povrede i u istom je bio najefikasniji strijelac sa šest pogodaka. Odlični su večeras bili i Adnan Balta, Luka Karanović i Almir Osmanhodžić sa po pet pogodaka, a ova širina među strijelcima je možda i najpozitivnije sa večerašnje utakmice. Mahir Burić je dodao tri, Berin Keso dva, a Kerim Čabaravdić jedan pogodak.

U redovima gostiju sjajnu partiju odigrao je Igor Krivokapić, koji je postigao 10 pogodaka.