Rudar Kakanj slavio u Banovićima, na utakmici podijeljeno osam žutih i dva crvena kartona

Rudar Kakanj je slavio u Banovićima protiv Budućnosti rezultatom 1:3 u prvoj utakmici 26. kola Prve lige Federacije Bosne i .

Gosti su već u prvom poluvremenu imali veliku prednost. Adi Bešić je pogodio za 0:1 u 22. minuti, a samo dvije minute poslije Omer Musić je udvostručio vodstvo Kakanjaca. Na 0:3 povisio je Adnan Hrelja u 33. minuti.

Budućnost je u drugom dijelu uspjela smanjiti zaostatak. Kemal Mujarić je pogodio iz slobodnog udarca u 61. minuti. Ipak, domaća ekipa nije uspjela napraviti ništa više od kraja utakmice i rezultat se nije mijenjao.

Glavni sudija Darko Gedžić iz Brčkog je na ovoj utakmici pokazao osam žutih i dva crvena kartona.