Roma pogotkom s bijele tačke savladala Cagliari, na klupi gostiju sjedio mladi bh. fudbaler

Fudbaleri Rome savladali su kod kuće Cagliari minimalnim rezultatom 1:0 u okviru 22. kola italijanske Serije A.

Vučica je u Rimu prekinula niz od tri utakmice bez pobjede i to zahvaljujući Sergiju Oliveiri.

Portugalac je iskoristio penal u 33. minutu nakon što je Dalbert igrao rukom u sopstvenom kaznenom prostoru, sudija Lorenzo Maggioni pokazao je na bijelu tačku, a siguran realizator bio je upravo Oliveira.

Nastavila je Roma sa napadima u drugom poluvremenu, prijetila preko Veretouta i Zaniola, dok je na drugoj strani uzvratio Pedro.

Ipak, promjene rezultata nije bilo te je ekipa Josea Mourinha osvojila svoj 35. bod i nalazi se na šestom mjestu Serije A.

Zanimljivo, 17-godišnji bosanskohercegovački golman Eldin Lolić, danas je bio na klupi prvog tima Cagliarija. Omladinski reprezentativac BiH i velika nada bh. fudbala ljetos je postao član te ekipe, u koju je došao iz francuskog St. Etiennea.