Roma i Athletic remizirali u prijateljskom meču, Džeko i Kodro nastupili u drugom poluvremenu

Roma i Athletic iz Bilbaoa odigrali su neriješeno, 2:2, u prijateljskom susretu upriličenom na stadionu Renato Curi u Peruđi.

Poveo je Baskijski tim preko povremenog španskog reprezentativca Ikera Muniaina u 28. minuti, da bi Vučica izjednačila fantastičnim pogotkom Aleksandra Kolarova iz slobodnog udarca u 59.

Zatim je Raul Garcia ponovo doveo Athletic u prednost golom sa bijele tačke u 78. minuti, da bi konačnih 2:2 u nadoknadi postavio Lorenzo Pellegrini, također iz penala.

U ovoj utakmici nastupili su i bh. reprezentativci Edin Džeko i Kenan Kodro, koji su u igru ušli u drugom poluvremenu.