Rođeni se ispromašivali, pa ostali s igračem manje: Radnik i Velež podijelili bodove

Radnik i Velež su svojim duelom u Bijeljini otvorili 20. kolo Premijer lige i njen proljetni dio, a meč je završen bez golova (0:0), te su timovi podijelili bodove.

Velež je svoje šanse propustio u prvom dijelu, na početku drugog je ostao s igračem manje zbog crvenog kartona Dine Hasanovića, te na kraju može biti zadovoljan i osvojenim bodom.

Dobro je Radnik ušao u meč i već nakon nekoliko sekundi zaprijetio. Danas izvrsni Ermin Huseinbašić je prošao po desnoj strani, povratnom loptom na jedanaest metara našao Nikolu Poparu, ali on jako slabo šutira i brani to Vedran Kjosevski.

Potom je uslijedila potpuna dominacija Veleža u ostatku prvog dijela utakmice. Prvo je novajlija Dejan Georgijević prijetio u 6. minuti, ali dosta traljavim udarcem koji je bio lak plijen za Luku Bilobrka, da bi potom golman Radnika dobro reagovao i nakon dobre akcije Rođenih po desnoj strani i nezgodnog centaršuta Mehmeda Ćosića.

U 23. minuti je Velež imao kolosalnu šansu preko Nemanje Anđušića, kojeg je sjajno proigrao Samir Radovac. Anđušić je potom prebacio Bilobrka na golu Radnika, ali lopta je otišla tik pored stative.

Od tada se igralo jako grubo i viđeno je dosta faulova, a onda pravi uraganski napadi Veleža uslijedili su u finišu poluvremena. Prvo je u 41. minuti prijetio Radovac, čiji šut ide malo preko gola, da bi onda Anđušić ukrao loptu odbrani Radnika i sjajno šutirao, ali je odbranio Bilobrk. Nakon toga je lopta došla do Obrena Cvijanovića, ali je on dosta loše šutirao i ostalo je 0:0.

U drugom poluvremenu i potpuno druga priča. Od početka je bijeljinski tim žestoko napao, a odmah je u 51. minuti zaprijetio preko Mahira Karića, koji je imao kolosalnu šansu kada je izbio sam pred Kjosevskog, koji ga ipak fantastično zaustavlja.

Nekoliko minuta poslije prijeti i Huseinbašić, ali lopta ide kraj gola, a u 57. minuti Rođeni ostaju s igračem manje na terenu pošto je drugi žuti karton zaradio Dino Hasanović.

Dugo se potom mučio Velež, bio u velikoj krizi, ali Radnik nije uspio naći put do mreže Kjosevskog. Velež se budi u finišu kada prijeti u nekoliko navrata preko Cvijanovića i Brandaa, ali bezuspješno.

Do kraja je ostalo 0:0.

Velež je ostao četvrtoplasirani sa 34 boda, dok je Radnik na 10. poziciji sa 16 osvojenih bodova.