Rođeni Ljubušak odlučio veliki Old Firm u Glazgovu: Rangersi nakon devet godina slavili na Celtic Parku

U Glazgovu je danas odigran novi Old Firm, derbi između Celtica i Rangersa, a gosti su došli do iznenađujuće pobjede od 1:2. Bila je to prva pobjeda Policajaca na Celtic Parku nakon devet godina...

U Glazgovu je danas odigran novi Old Firm, derbi između Celtica i Rangersa, a gosti su došli do iznenađujuće pobjede od 1:2. Bila je to prva pobjeda Policajaca na Celtic Parku nakon devet godina…

Sve je počelo promašajem Celtica s 11 metara. Penal je dosuđen u 33. minuti, odgovornost je preuzeo Christie, ali je promašio.

Samo tri minute stigla je kazna za Kelte, pošto je veliku radost gostima svojim golom donio Kent na asistenciju Barišića.

Celtic je smogao snage da do kraja prvog dijela uzvrati, pošto je Edouard pogodio za 1:1 u 41. minuti.

Ipak, nastavak donosi bolju igru Rangersa, koji su iskoristili priliku iz 56. minute, kada je Barišić ubacio iz kornera, a Nikola Katić, rođeni Ljubušak, sjajnim udarcem glavom pogađa za 1:2.

Do kraja nije bilo promjene, Rangersi su slavili i osvetili se Celticu za poraz od prije 20 dana u Liga Kupu (0:1).

Popularni Policajci su sada svom ljutom rivalu prišli na svega dva boda zaostatka, ali Celtic ima utakmicu manje.

Pogledajte pogotke s današnjeg Old Firma NA OVOM LINKU.