Rijeka bez problema savladala Dinamo, Hajduk upisao novi poraz i pao na peto mjesto

Na Rujevici je večeras u 33. kolu Hrvatske nogometne lige odigran derbi između Rijeke i Dinama, a domaći su lakše od očekivanog slavili sa 2:0.

Povela je Rijeka već nakon dvije minute igre i to autogolom Gvardiola, a s rezultatom 1:0 se otišlo i na odmor.

U nastavku u 52. minuti Antonio Čolak udvostručava vodstvo Rijeke i, ispostavit će se, postavlja konačnih 2:0.

Amer Gojak je počeo utakmicu od prve minute u dresu Modrih, a zamijenjen je u 61. minuti. Izet Hajrović je presjedio meč na klupi.

Splitski Hajduk je svoju utakmicu završio nešto ranije, a još je jednom razočarao svoje navijače pošto je poražen od Osijeka na Poljudu sa 0:1.

Za Osijek je strijelac pobjedonosnog gola bio Bočkaj, koji je mrežu Hajduka tresao u 15. minuti.

Tako je Hajduk pao na peto mjesto, koje ne vodi u evropska takmičenja u predstojećoj sezoni. Osijek je treći sa 59 bodova, pet više od Hajduka, a Rijeka je između, na četvrtoj poziciji sa 55 bodova.