Sport Centar

Rezime 9. kola Prve lige FBiH: Poraz GOŠK-a u Jajcu, Olimpiku “samo” bod u Banovićima

I u 9. kolu Prve lige FBiH ekipe sa vrha tabele nisu se "proslavile", isto kao i u prošlom kolu.

Rezime 9. kola Prve lige FBiH: Poraz GOŠK-a u Jajcu, Olimpiku “samo” bod u Banovićima

I u 9. kolu Prve lige FBiH ekipe sa vrha tabele nisu se “proslavile”, isto kao i u prošlom kolu.

Lider Olmpik je gostovao u Banovićima i odigrao je 1:1, dok je GOŠK iz Gabele doživio poraz u Jajcu 0:1, a to je iskoristla ekipa Goražda koja je novom domaćom pobjedom protiv Slavena 2:0 skočila na drugo mjesto.

U ostalim susretima domaće pobjede su ostvarile ekipe. Čapljina protiv Travnika 1:0, Igman protiv Rudara, istim rezultatom, te
TOŠK protiv Bratstva 3:2. Zvijezda je slavila protiv Orašja 2:1, a u derbiju začelja Jedinstvo je savladalo ekipu Radnika iz Hadžića 3:1.

U ovom kolu je postignuto je 19 golova, sudije su pokazale 51 žuti i 1 crveni karton. Ukupno je bilo 1.870 gledalaca, najviše u Tešnju, 650.

Rezultati 9. kola Prve lige FBiH

Banovići: FK Budućnost – FK Olimpik 1:1 (Husić 76’ / Džafić 35’).
Čapljina: HNK Čapljina – NK Travnik 1:0 (Hasinović 64’).
Konjic: FK Igman – FK Rudar 1:0 (Lucas Ojeda 32’ iz 11m.) .
Tešanj: NK TOŠK – NK Bratstvo 3:2 (Škrijelj 41’ Poturalić 53’ Dizdarević 72’ / Ivković 56’ Mujčić 66’ ) .
Jajce: NK Metalleghe BSI – NK GOŠK 1:0 (Haračić 5’ iz 11m.) .
Gradačac: NK Zvijezda – HNK Orašje 2:1 (Hasukić 6’ Mahmutović 35’ / Đurčević 84’ )
Goražde: FK Goražde – NK Slaven 2:0 (Tatar 52’ iz 11m. Hrelja 57’ ).
Bihać: NK Jedinstvo – FK Radnik 3:1 (Muhić 35’ Cibra 54’ Nuspahić 75’ / Kovačević 41’ ) .

Tabela nakon 9. kola:

  1. FK Olimpik 9 6 3 0 16:6 21
  2. FK Goražde 9 5 2 2 19:9 17
  3. NK GOŠK 9 5 2 2 15:10 17
  4. HNK Čapljina 9 5 1 3 13:6 16
  5. FK Rudar 9 5 1 3 10:6 16
  6. NK TOŠK 9 5 1 3 15:14 16
  7. FK Igman 9 5 0 4 9:10 15
  8. NK Travnik 9 4 2 3 13:8 14
  9. NK Zvijezda 9 4 2 3 15:14 14
  10. NK Bratstvo 9 4 1 4 12:11 13
  11. NK Slaven 9 3 0 6 9:11 9
  12. NK Metalleghe BSI 9 2 3 4 12:16 9
  13. FK Budućnost 9 1 5 3 13:13 8
  14. NK Jedinstvo 9 2 1 6 9:18 7
  15. Radnik 9 2 0 6 8:21 6
  16. HNK Orašje 9 2 0 7 7:22 6

Lista strijelaca:

6 golova, Anes Mašić (GOŠK),
5 – Anes Nuspahić (Jedinstvo), Zajko Zeba, Ognjen Stjepanović (Olimpik), Denis Žerić (Goražde),
4 – Vedin Kulović (GOŠK), Kenan Šarić, Selmir Mahmutović (Zvijezda), Milorad Albijanić (Čapljina), Maid Jaganjac (Bratstvo), Fahrudin Kovač (Rudar), Dženan Haračić (Metalleghe BSI),
3 – Kosta Bajić (Bratstvo), Berin Čatić (Travnik), Ahmed Isanović (Goražde),Mirza Kovač, (Rudar), Ahmed Šabić (TOŠK), Mile Pehar, (Čapljina), Eldin Trumić (Budućnost), Nihad Šero (Travnik), Lucas Ojeda (Igman),
2 – Kosta Bajić, Stefan Stojanov (Bratstvo), Dženan Osmanović (Radnik), Salko Jazvin ( Zvijezda ), Mirko Vujica (Travnik), Hasmir Salihović , Mirnes Salihović ( Slaven ), Dario Blagojević (Budućnost),Armin Kapetan (Metalleghe BSI), Aleksandar Kitanović, Sadik Škrijelj (TOŠK), Danijel Stojanović (Olimpik), Ahmed Hasinović (Čapljina)…

1 – autogol, Igor Savić, Josip Ereiz (GOŠK), Faris Fejzić, Ermin Mešić (Radnik) , Nidal Ćulov (Goražde) , Marko Matolić (Orašje), Kenan Numanović (Budućnost), Senad Tabaković (Travnik) .

Parovi 10. kola, nedjelja, 13. oktobar u 15:00 sati, Gabela : NK GOŠK – FK Budućnost,
Sarajevo : FK Olimpik – NK TOŠK, Konjic : FK Igman – HNK Čapljina, Kakanj : FK Rudar – NK Bratstvo, Travnik : NK Travnik – FK Goražde, Živinice : NK Slaven – NK
Jedinstvo, Hadžići: FK Radnik – NK Zvijezda, Orašje : HNK Orašje – NK Metalleghe BSI .

fkolimpiknkgoškgabela
KOMENTARI

KOMENTARI