Rezime 4. kola Prve lige FBiH: Zvijezda osramoćena u Banovićima, Orašje najneprijatnije iznenađenje

U okviru 4. kola u Banovićima u duelu bivših premijerligaša sastali su se domaća Budućnost koja je do ovog kola bila bez pobjede i jedan od glavnih kanidata Zvijezda iz Gradačca. Do ovog kola Zvijezda je primila samo jedan gol, a sa ovog derbija je otišla "osramoćena" iz Banovića koji su ih ispratili sa pet golova u mreži.

U okviru 4. kola u Banovićima u duelu bivših premijerligaša sastali su se domaća Budućnost koja je do ovog kola bila bez pobjede i jedan od glavnih kanidata Zvijezda iz Gradačca. Do ovog kola Zvijezda je primila samo jedan gol, a sa ovog derbija je otišla “osramoćena” iz Banovića koji su ih ispratili sa pet golova u mreži.

Već u sedmoj minuti Ćamil Smajlović je načeo mrežu gostiju, 1:0, nakon toga, četiri minute kasnije Safet Mustafić je povećao prednost domaćih na 2:0, što je bio rezultat prvog poluvremena ovog derbija, koji je to bio samo na papiru.

U drugom dijelu susreta, Armin Sulejmanović je povećao prednost domaće ekipe u 50. minuti, 3:0, a 20. minuta kasnije Eldin Trumić je pogodio za 4:0. Šlag na tortu za domaće je stavio Dario Blagojević u posljednjim trenucima ove utakmice za 5:0.

U Orašju još jedan duel bivših članove elite bh. fudbala, domaćeg Orašja i Travnika, u petoj minuti Manolić je autoglom doveo Travničane u rezultatsku prednost, 0:1, da bi 15 minuta poslije Antonio Vidović poravnao rezultat, 1:1.

U 80. minuti Nihad Šero je svojim golom ponovo doveo goste u prednost, 1:2, dvije minute nakon toga, konačni rezultat, 1:3, postavio je Vujica za veliko slavlje Travničana. Oraški Labudovi su najveće razočarenje u tek odigrana četiri kola. Imali su ti domaće utakmice, a nalaze se pri samom dnu prvoligaške tabele.

Minimalne domaće pobjede su zabilježile ekipe kakanjskog Rudara, lidera Olimpika (koji je i dalje na maksimalnom učinku), dok je gračaničko Bratstvo zabilježilo prvu ovosezonsku pobjedu, 2:1, protiv Goražda.

Rezultati 4. kola:

GABELA: GOŠK – FK Igman 2:1 (Mašić 48’ Islamagić 90 + 4’ / Ereiz 75 ‘ ag)

HADŽIĆI: FK Radnik – NK Slaven 2:1 (Mešić 67’ Buljubašić 75 ‘/ M. Salihović 9’)

TEŠANJ: NK TOŠK – NK Jedinstvo 2:0 (Škrijelj 6’ Šabić 84 ‘)

KAKANJ: FK Rudar – NK Metalleghe BSI 1:0 (F. Kovač 18’)

BANOVIĆI: FK Budućnost – NK Zvijezda 5:0 (Smajlović 7’, Mustafić 11’ Sulejmanović 50’, Trumić 70 ‘ Blagojević 90+1’)

ORAŠJE: HNK Orašje – NK Travnik 1:3 (Vidović 20 ‘ / Matolić 5' ag, Šero 80', Vujica 82’)

GRAČANICA: NK Bratstvo – FK Goražde 2:1 (Bajić 48’ Ćulov 80’ ag / Kurtović 87’) .

SARAJEVO: FK Olimpik – HNK Čapljina 1:0 (Stojanović 41’).