Sport Centar

Rezime 15. kola Prve lige FBiH: Olimpik sa šest bodova prednosti na zimsku pauzu

Odigrani su susreti 15. posljednjeg kola jesenjeg dijela prvenstva Prve lige FBiH, fudbaleri sarajevskog Olimpika su na oproštaju od svojih navijača golovima Stjepanovića i Džafića savladali ekipu hadžičkog Radnika (2:1), gol za goste je postigao Kesić.

Rezime 15. kola Prve lige FBiH: Olimpik sa šest bodova prednosti na zimsku pauzu

Odigrani su susreti 15. posljednjeg kola jesenjeg dijela prvenstva Prve lige FBiH, fudbaleri sarajevskog Olimpika su na oproštaju od svojih navijača golovima Stjepanovića i Džafića savladali ekipu hadžičkog Radnika (2:1), gol za goste je postigao Kesić.

Najprijatnije iznenađenje jesenjeg dijela prvenstva je Goražde koje je u ovom kolu gostovalo ekipi Zvijezde. Goraždani su odigrali (1:1), golove su postigli, Čulum za domaće, a Hrelja za goste.

Identične domaće pobjede (3:2) su ostvarile ekipe bihačkog Jedinstva i gračaničkog Bratstva protiv kakanjskog Rudara, odnosno, živiničkog Slavena.

Banovićka Budućnost je na svom terenu savladala ekipu konjičkog Igmana (2:0), golovima, Blagojevića i Trumića, u Jajcu su Metalleghe BSI i Čapljina miroljubivo (2:2), za domaće su pogađali, Hasanhodžić, Haračić, za goste, Vulić, Buntić.

Na nedjeljnim utakmicama, TOŠK je kao domaćin savldao ekipu Travnika (2:0), golovima Dizdarevića i Šabića, dok se u Gabeli dogodilo iznenađenje gdje su remizirali domaći GOŠK i Orašje (3:3) .

U ovom kolu je postignuto je 27 golova, sudije su pokazale 46 žutih i 4 crvena kartona. Ukupno je bilo 2.300 gledalaca, najviše u Tešnju 500.

Rezultati 15. kola Prve lige FBiH

Gabela: NK GOŠK – HNK Orašje 3:3 (Jusufbašić 3’ Kulović 9’ Mašić 66’ / Vidović 13’ Vidović 74’ iz 11m. Hrštić 78’ ).
Gradačac: NK Zvijezda : FK Goražde 1:1 (Čulum 72’ / Hrelja 78’ ).
Bihać: NK Jedinstvo – FK Rudar 3:2 (Nuhanović 38’ 70’ Cibra 74’ /M. Kovač 83. 90+3’ ).
Banovići: FK Budućnost – FK Igman 2:0 (Blagojević 30’ Trumić 90’ iz 11m.) .
Gračanica: NK Bratstvo – NK Slaven 3:2 (Bajić 10’ 23’ Ivković 53’ /Berbić 76’ Musić 84’).
Tešanj: NK TOŠK – NK Travnik 2:0 (Dizdarević 6’ Šabić 12’ ) .
Jajce: NK Metalleghe BSI – HNK Čapljina 2:2 (Hasanhodžić 16’ Haračić 42’ /Vulić 31’ Buntić 73’ ).
Sarajevo: FK Olimpik – FK Radnik 2:1 (Stjepanović 9’ Džafić 50’ / Kesić 15’ ).

Tabela nakon 15. kola:

  1. FK Olimpik 15 10 4 1 26:13 34
  2. FK Goražde 15 8 4 3 27:13 28
  3. NK TOŠK 15 9 1 5 26:21 28
  4. NK GOŠK 15 7 4 4 27:24 25
  5. HNK Čapljina 15 7 3 5 19:12 24
  6. NK Travnik 15 7 2 6 22:19 23
  7. FK Igman 15 7 2 6 17:17 23
  8. FK Rudar 15 7 1 7 24:19 22
  9. NK Zvijezda 15 5 4 6 21:25 19
  10. NK Metalleghe BSI 15 4 6 5 21:26 18
  11. FK Budućnost 15 4 5 6 23:22 17
  12. NK Bratstvo 15 5 2 8 22:28 17
  13. HNK Orašje 15 5 2 8 22:30 17
  14. NK Jedinstvo 15 5 2 8 19:28 17
  15. NK Slaven 15 4 1 10 15:22 13
  16. FK Radnik 15 4 1 10 16:28 13

Lista strijelaca:

10 golova, Anes Mašić (GOŠK), Antonio Vidović (Orašje),

9 – Denis Žerić (Goražde),

8 – Kosta Bajić (Bratstvo), Dženan Haračić (Metalleghe BSI),

7 – Mirza Kovač (Rudar), Zajko Zeba (Olimpik), Anes Nuspahić (Jedinstvo), Ognjen Stjepanović (Olimpik),

6 – Kosta Bajić (Bratstvo), Husein Poturalić (TOŠK), Berin Čatić (Travnik), Kenan Šarić (Zvijezda),

5 – Nihad Šero (Travnik), Fahrudin Kovač (Rudar), Selmir Mahmutović (Zvijezda), Vedin Kulović (GOŠK), Maid Jaganjac (Bratstvo), Ahmed Šabić (TOŠK), Nihad Šero
(Travnik), Eldin Trumić (Budućnost),

4 – Lucas Ojeda, (Igman), Kerim Tatar (Goražde), Milorad Albijanić (Čapljina), Ahmed Hasinović (Čapljina), Mirnes Salihović (Slaven), Dino Dizdarević, Sadik Škrijelj (TOŠK), Alen Nuhanović, Armin Cibra (Jedinstvo),

3 – Mirza Šubo (Igman), Igor Savić, Sabahudin Jusufbašić (GOŠK), Ahmed Hasanović, Damir Hrelja (Goražde), Adnan Hrelja (Rudar)…

1 – autogol, Igor Savić, Josip Ereiz (GOŠK), Faris Fejzić, Ermin Mešić (Radnik) , Nidal Ćulov (Goražde) , Marko Matolić (Orašje), Kenan Numanović (Budućnost), Senad Tabaković (Travnik) .

Parovi 16. kola, Gradačac : NK Zvijezda – NK Jedinstvo, Kakanj : FK Rudar – HNK Orašje, Jajce : NK Metalleghe BSI – FK Goražde, Sarajevo : FK Olimpik – NK Slaven, Banovići : FK Budućnost – HNK Čapljina, Tešanj : NK TOŠK – FK Igman, Gračanica : Gračanica : NK Bratstvo – NK Travnik, Gabela : NK GOŠK – FK Radnik.

fkolimpikgorazde
KOMENTARI

KOMENTARI