Remi u velikom derbiju: United i Arsenal podijelili bodove, oba tima imaju razlog da žale

U velikom derbiju sedmog kola engleske Premier lige Manchester United i Arsenal remizirali su rezultatom 1:1.

Veliki derbi dva rivala uvijek je privlačio mnogo pažnje, iako sada ekipe nisu bile u sjajnoj formi pred duel. No, bilo je uzbuđenja, kako se i očekivalo.

Utakmica je otvorena prilično ‘tiho’, nismo vidjeli mnogo prilika. Jedino je Bernd Leno u 30. minuti zaustavio dobar pokušaj Andreasa Pereire.

Kada su svi mislili da će bez golova završiti prvo poluvrijeme, fantastičan pogodak postigao je Scott McTominay.

U nastavku Arsenal je zaigrao mnogo bolje i stigao do zasluženog poravnanja. Istini za volju, do njega su došli nakon greške domaćeg tima.

Igrao se 58. minut kada je Bukayo Saka dodao Pierre-Emericku Aubameyangu koji lagano pogađa mrežu domaćina.

Do kraja utakmice United je više napadao, ali promjene rezultata nije bilo.