Remi u Ugljeviku: Zvijezda 09 se ispromašivala, Crnički donio bod Mladosti u nastavku

U trećem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipe Zvijezde 09 i Mladosti Doboj-Kakanj remizirali su rezultatom 1:1.

Početak utakmice nije mnogo obećavao. Na startu je bila prilična ‘uspavanka’, a domaći tim je imao nešto više loptu u svom posjedu.

Prvu veliku priliku Zvijezda 09 je iskoristila. Igrao se 32. minut susreta kada je Ognjen Đelmić pogodio na asistenciju Badjija i tako ispisao historiju postigavši gol za devetu ekipu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Zvijezda 09 je nastavila u finišu prvog dijela da stvara prilike, ali je Semir Bukvić bio pravi razlog zbog čega je prednost domaćih bila ‘samo’ 1:0. Pokušavali su Badji i Predragović, ali promjene rezultata nije bilo do kraja prvog dijela.

U nastavku se stvari mijenjaju. Mladost je morala zaigrati znatno otvorenije, kako bi izbjegla poraz, a takva igra se isplatila nakon tačno sat vremena igre. Drugi gol ove sezone za ekipu iz Kaknja postigao je Mario Crnički, fudbaler koji se nalazi na posudbi iz Sarajeva.

Do kraja je ponovo domaći tim preuzeo inicijativu, ali promjene rezultata nije bilo, pa su tako ekipe podijelile po bod. Vrijedi napomenuti da je Predragović imao sjajnu šansu i pet minuta do kraja, ali je traljavo šutirao.

Zvijezda 09 – Mladost DK 1:1 (Đelmić 32’ / Crnički 61’)

Stadion: Gradski stadion Ugljevik. Gledalaca: 250. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Žuti kartoni: Tojčić, Benović (Zvijezda 09), Nikolić, Bajić, Horić, Hiroš (Mladost DK).

ZVIJEZDA 09: Manojlović, Tojčić, Benović, Mehmedagić, Đelmić, Badji, Stjepanović, Vojinović, Predragović, Correia, Marković.

MLADOST DK: Bukvić, Bajić, Horić, Nikolić, Fanimo, Atajić, Hiroš, Hasić, Dujmović, Crnički, Isaković.