Remi na zatvaranju devetog kola: Walcot za vodstvo Svetaca, Neto donio bod Vukovima

Na zatvaranju devetog kola engleske Premier lige Wolverhampton i Southampton su remizirali rezultatom 1:1.

Iako ove dvije ekipe znaju ponuditi sjajan fudbal, u prvom poluvremenu nismo vidjeli mnogo toga, a što je prilika bilo, odbranili su na jednoj strani Rui Patricio, a na drugoj Alex McCarthy koji je bio posebno raspoložen.

Ipak, gosti su u 58. minuti došli u vodstvo. Che Adams je prošao po desnoj strani, a onda i poslao oštar centaršut kojeg je u praznu mrežu pospremio Theo Walcott.

Do kraja su Vukovi krenuli na sve ili ništa, a do poravnanja su stigli u 75. minuti. Raul Jimenez je pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčao je Pedro Neto i pogodio je za konačnih 1:1.