Remi bez golova u derbiju: Zrinjski ni s igračem više nije uspio slomiti otpor Sarajeva

Zrinjski i Sarajevo su podijelili bodove u derbiju 12. kola Premijer lige BiH, odigranom na travnjaku stadiona Pod Bijelim brijegom.

Prvo poluvrijeme je proteklo uz nekoliko pristojnih šansi na obje strane, ali mreže se nisu tresle.

Uglavnom se sve svodilo na dalekometne šuteve, ali dva vratara, Brkić i Kovačević, bili su na visini zadatka. Posebno se to odnosi na golmana gostiju, koji je u nekoliko navrata fantastično intervenisao.

Nakon odmora, Zrinjski je puno agresivnije krenuo prema golu Sarajeva. Stvorili su Plemići nekoliko dobrih šansi, a Barbarić je u 50. minuti “bombom” iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Jedan od ključnih detalja meča dogodio se u 65. minuti. Sudija Miloš Gigović dodijelio je crveni karton Anelu Hebiboviću, ali dojam je da to nije učinio zbog faula nad Govedaricom, već zbog prigovora. Uslijedili su burni protesti s klupe Sarajeva, ali bordo igrač je morao u svlačionicu…

Zrinjski je potom nastavio još žešće vršiti pritisak, ali udarci Plemića su sijevali uglavnom pored gola Kovačevića.

Do kraja je ipak ostalo 0:0, što je rezultat kojim Sarajevo, uz sve okolnosti, treba biti zadovoljnije.

ZRINJSKI – SARAJEVO 0:0

Stadion pod Bijelim brijegom. Gledalaca oko 3.000. Glavni sudija: Miloš Gigović.

RINJSKI: Brkić, Rugašević, Barbarić, Jakovljević, Kadušić, Rustemović, Zlomislić, Čurjurić, Mandić (Ibanez), Govedarica, Lendrić.

SARAJEVO: Kovačević, Šerbečić, Lazić, Hodžić, Hebibović, Đokanović, Gavrić (Stanojević), Tatar (Rahmanović), Milanović, Velkoski, Ahmetović.