Real ubjedljiv protiv Valencije, Benzema postigao 300. gol za Kraljevski klub

Real Madrid je kao domaćin pobijedio Valenciju 4:1 u utakmici 21. kola španske La Lige.

Dva gola zabio je Vinicius Junior, jednog, s bijele tačke, Karim Benzema, a konačan rezultat postavio je Goncalo Guedes.

Prvi gol na utakmici postigao je Benzema, svoj 300. za klub, a zabio ga je u 43. minuti. Dvije minute prije toga Luka Modrić je uzdrmao okvir gola snažnim udarcem iz kaznenog prostora. Preostala četiri gola postignuta su u drugom dijelu susreta, s time Vinicius bio precizan u 52. i 61. minuti za prednost od tri razlike, a Guedes smanjio na 1:3 u 76. Konačan rezultat svojim je drugim golom na utakmici postavio Benzema u 88. minuti.

Real Madrid je novom pobjedom, 15. u 21. kolu, stigao do 49. boda na tabelli La Lige te kao lider sad ima osam bodova više u odnosu na drugoplasiranu Sevillu, koja ima dvije utakmice manje.