Real slavio u Blaugrani protiv Barcelone i odbranio titulu prvaka Španije

Košarkaši madridskog Reala odbranili su titulu prvaka Španije nakon što su kao gosti u Blaugrani savladali Barcelonu sa 68:74 i sa ukupnih 3:1 u finalnoj seriji osvojili su novi šampionski naslov.

Kraljevi su vodili praktično od samog početka. U prvoj dionici su imali vodstvo i od 11 koševa prednosti, ali Barca se nije predavala. Smanjila je na 21:22 do isteka prvih deset minuta, u drugoj četvrtini je čak i preokrenula, ali se poluvrijeme se otišlo rezultatom 33:37.

Real je meč prelomio u trećoj dionici kada je otišao na +8 (47:55) i do kraja više nije ispuštao prednost. Za Kraljeve je ovo druga uzastopna i ukupno 35 titula u historiji.

Prvo ime u redovima Reala bio je Facundo Campazzo sa 15 poena, Rudy Fernandez je dodao 12, a Anthony Randolph 10 koševa. U redovima Barce najefikasniji je bio Kevin Pangos sa 16 poena, a Chris Singleton je ubacio 12.