Real nije dozvolio brukanje u Njemačkoj, golijada i preokreti na Metropolitanu, City ubjedljiv

Odigrano je i preostalih šest večerašnjih utakmica grupne faze Lige prvaka, a umalo je veliko razočarenje priredio Real Madrid na gostovanju u Njemačkoj kod Borussije Monchengladbach, međutim Kraljevski klub izvukao je remi (2:2).

Kraljevski klub je poprilično loše, a imali su dobru šansu kod 0:0 preko Tonija Krosa u 29. minuti. Ipak, domaći su došli u prednost preko Marcusa Thurama, sina slavnog Liliana, kojem je fantastično asistirao Alassane Plea.

Real je imao nekih šansi, no nije uspijevao da se vrati, da bi novi šok doživjeli u 58. minuti kada je Thuram pogodio još jednom za 2:0. Gosti su pokušavali napraviti veliki preokret. U 87. minuti Karim Benzema je smanjio na 2:1, da bi u sudijskoj nadoknadi Casemiro je pogodio za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 2:2.

U prvom kolu Real je poražen od Shakhtara, ali nikada nije izgubio dvije prve utakmice Lige prvaka od kada se ona igra u ovom formatu, no večeras su bili zaista blizu da to naprave.

U grupi A viđena je golijada na meču Atletico Madrida i Salzburga (3:2). Poveli su domaći preko Llorentea u 29. minuti, no uslijedio je preokret. Pogocima Szoboszlaija u 40. i Berishe u 47. gosti su preokrenuli. Međutim, Jorgandžije su napravile novi preokret, te golovima Joao Felixa u 52. i 85. minuti došli do trijumfa.

Manchester City je bio ubjedljiv na gostovanju kod Marseillea u grupi C (0:3). Građani su dominirali tokom cijele utakmice, a u prednost ih je doveo Torres u 18. minuti. U drufom poluvremenu još su pogađali Gundogan i Sterling u 76., odnosno 81. minuti.

U istoj grupi Porto je bio siguran protiv Olympiacosa (2:0), a strijelci su bili Vieira u 11. i Sergio Oliveira u 85. minuti.

Midtjylland je dugo odolijevao napadima Liverpoola na Anfieldu, ali na kraju su Redsi slavili sa 2:0 u drugom kolu grupe D. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, da bi u drugom dijelu susreta prvo pogodio Jota u 55. minuti, a zatim je Salah u sudijskoj nadoknadi potvrdio pobjedu domaćih.

Efikasno je bilo na drugom susretu ove grupe u kojem su Atalanta i Ajax remizirali (2:2). Kopljanici su poveli sa 0:2 golovima Tadića iz penala u 30. minuti i Traorea osam minuta poslije, no to su ispustili. Zapata je pogocima u 54. i 60. minuti izjednačio, a do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

Liga prvaka, 2: kolo:

Grupa A

Atletico Madrid – Salzburg 3:2 (Llorente 29’, Joao Felix 52’, 85 / Szoboszlai 40’, Berisha 47’)

Grupa B

Borussia Monchengladbach – Real Madrid 2:2 (Thuram 33’, 58’ /Benzema 87, Casemiro 90'3’)

Grupa C

Marseille – Manchester City 0:3 (Torres 18’, Gundogan 76’, Sterling 81’)

Porto – Olympiacos 2:0 (Vieira 11’, Oliveira 85’)

Grupa D

Liverpool – Midtjylland 2:0 (Jota 55’, Salah 90+3’)

Atalanta – Ajax 2:2 (Zapata 54’, 60’ / Tadić 30’ (pen), Traore 38’)

TABELE:

ajaxatalantaatletico madridborussia monchengladbachliga prvakaliverpoolmanchester citymarseillemidtjyllandportoreal madridsalzburg