Real Madrid ubjedljivo slavio na gostovanju kod Granade i zadržao prvo mjesto na tabeli

Real Madrid bio je ubjedljiv u utakmici 14. kola španske La Lige na gostovanju kod Granade (1:4), a Kraljevski klub je tako zadržao prvo mjesto na tabeli.

Nakon odlične akcije u 19. minuti Real Madrid je poveo golom Marca Asensija. Samo šest minuta poslije Nacho Fernandez je udvostručio prednost Kraljevskog kluba.

Granada se uspjela vratiti u igru u 34. minuti kada je pogodio Luis Suarez. U finišu prvog dijela veliku šansu za goste imao je Karim Benzema.

Toni Kroos je prijetio na startu drugog dijela, a domaći su ostali sa igračem manje kada je Monchu dobio crveni karton. U nastavku pogađali su Vinicius Junior u 56. i Ferland Mendy u 76. minuti za konačnih 1:4.