Real Madrid se plasirao u finale Superkupa Španije, Kroos pogodio iz kornera

Real Madrid je u utakmici polufinala Superkupa Španije pobijedio Valenciju rezultatom 3:1 na stadionu King Abdullah Sports City u Džedi i tako se plasirao u finale, gdje će igrati protiv boljeg iz duela Barcelone i Atletico Madrida.

Kraljevski klub poveo je u 15. minuti kada je Kroos postigao gol iz kornera. Dobru priliku za Valenciju propustio je Kevin Gameiro u 29. minuti. Isco je udvostručio prednost Reala u 39. minuti, a isti fudbaler nedugo nakon toga imao je još jednu dobru šansu.

Real je prvi prijetio i u drugom poluvremenu kada je u prilici bio Federico Valverde u 60. minuti. Samo pet minuta poslije Modrić je povisio na 3:0. U drugoj minutu sudijske nadoknade Šišmiši su došli do počasnog gola koji je postigao Daniel Parejo.

Pogodak Kroosa koji je obilježio susret možete pogledati OVDJE.