Real i PSG ostvarili gostujuće pobjede, Ibrahimović pogodio protiv bivšeg kluba

Kraljevi su u Ukrajini sa 1:4 porazli Shakthar, a dvostruki strijelac je bio Cristiano Ronaldo, dok u još po gol dodali Daniel Carvajal i Luka Modrić. Pogotke za domaćine postigli su Teixeira iz penala u 77. minuti susreta i 87. minuti i Dentinho u 83. minuti susreta.

PSG je deklasirao Malmoe u gostima rezultatom 0:5. Di Maria je postigao dva gola za Parižane, a u strijelce su se još upisivali Rabiot, Ibrahimović i Lucas Moura.

Ovim pobjedama Real i PSG u obezbijedili plasman u nokaut fazu, a Madriđani će u osminu finala kao pobjednici grupe.

Shakthar – Real Madird 2:4 (Teixeira 77’ , 87’ (p), Dentinho 83’ /Ronaldo 18’ , 70’ , Modrić 50’, Carvajal 52’)
Malmo – PSG  0:5 (/Rabiot 3’ , Di Maria 14’,68’ , Ibrahimović 50’, Lucas Moura 82’)