RB Leipzig savladao Stuttgart i odgodio slavlje Bayern Munchena

RB Leipzig je savladao Stuttgart rezultatom 2:0 u utakmici 31. kola njemačke Bundeslige i tako odgodio slavlje Bayern Munchena.

Stuttgart je veoma rano ostao sa igračem manje, a u 14. minuti isključen je Naouirou Ahamada. Domaći su do kraja poluvremena imali neke šanse, no mreže su mirovale.

Odmah u prvoj minuti nastavka Amadou Haidara je doveo RB Leipzig u prednost. Redale su se šanse domaćih, a u 67. minuti Emil Forsberg je realizovao penal za 2:0, što je bio konačan rezultat.

U slučaju da je RB Leipzig poražen danas, Bayern bi već bio prvak Njemačke, tako da je odgođeno slavlje bavarskog giganta.