Razigrani DDC MLS u odličnom susretu savladao Mrkulić Company i osvojio treće mjesto u 11. sezoni SC Business lige

Večeras je u dvorani ''Amel Bečković'' odigrana utakmica za osvajanje trećeg mjesta SC Business lige u kojem je DDC MLS sa 6:0 bio bolji od Mrkulić Companya.

Razigrani DDC MLS u odličnom susretu savladao Mrkulić Company i osvojio  treće mjesto u 11. sezoni SC Business lige

Večeras je u dvorani ”Amel Bečković” odigrana utakmica za osvajanje trećeg mjesta SC Business lige u kojem je DDC MLS sa 6:0 bio bolji od Mrkulić Companya.

DDC MLS – MRKULIĆ COMPANY 6:0 (KOLJO 9’ 14’, KASAPOVIĆ 8’ 15’ 40’, DEDOVIĆ 28’)

DDC MLS je mnogo smirenije ušao u ovaj meč, te su nakon početnog odmjeravanja snage već u 9. minutu preko Kasapovića stigli do vodstva od 1:0, da bi odmah u narednom minutu preko Kolje povećali svoju prednost. Mrkulić je nakon primljenog pogotka zaigrao bolje, ali umjesto da postignu pogodak iznenadio ih je kontranapad Kolje koji u 14. minutu postiže pogodak za 4:0 na semaforu. Mrkulić je nakon primljenog pogotka sve karte bacio u napad, ali im je vrlo brzo stigla kazna, pa u 15. minutu Kasapović pogađa za visokih plus četiri, a do kraja poluvremena Mrkulić je imao dva direktna udarca sa 10. metara, ali Ligata i Medunjanin bili su neprecizni, te se sa 4:0 završilo prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu Mrkulić je proigrao odlično, ali nekoliko diskutabilnih odluka službenih lica je unijelo nervozu u njihove redove, što ekipa DDC MLS-a koristi i u 28. minutu preko Dedovića postiže pogodak za visokih i nedostižnih 5:0. Nakon ovog pogotka gosti nisu imali šta izgubiti pa su se totalno okrenuli napadu, ali uprkos odličnim napadima i velikom broju šansi nisu imali sreće te je mreža gola DDC MLS-a ostala netaknuta, ali je u zadnjem minutu Kasapović ostao sam pred golom Mrkulića te mu nije bilo teško postići pogodak za konačnih 6:0 u korist DDC MLS-a.

Na kraju je rezultatom od 6:0 ekipa DDC MLS-a osvojila treće mjesto u 11. sezoni SC Business lige.