Rapsodija Izviđača na domaćem terenu protiv Lokomotive, slavio i Borac

Rukometaši Izviđača su večeras u Ljubuškom u 24. kolu Premijer lige pružili fantastičnu partiju u meču protiv Lokomotive iz Brčkog, koju su razbili slavivši sa 46:24.

Skauti su krenuli efikasno i u 14. minuti stižu do dvocifrene prednosti (13:3). Nakon toga trener Čolina „miksa“ sastav tako da su gosti od 17. do 21. minute, serijom 6:1, prepolovili prednost Izviđača. Mlada postava tima iz Ljubuškog brzo je pohvatala konce i do poluvremena je prednost podigla na 11 pogodaka (24:13).

Svi rukometaši Izviđača osim golmana su se upisali u listu strijelaca, a najviše pogodaka postigli su Diano Ćeško i Ivano Pavlović po sedam te po četiri Filip Odak, Stipe Pavlović, Nikola Primorac, Fran Pavlović i Mladen Bošković.

Ivan Herceg bio je odličan s 20 odbrana.

Pobjedu je slavio i Borac, prvi pratilac Izviđača na tabeli. Banjalučani su u Boriku savladali Maglaj sa 38:30. Pobjede su slavili i Sloga GV, Vogošća, Sloga D i Konjuh,

Sutra se igra posljednji meč ovog kola, a Sloboda će ugostiti Gračanicu.