Raonić do četvrtfinala AO preko četvrtog tenisera svijeta, Zverev se istresao na reketu

Kanadski teniser Miloš Raonić plasirao se u četvrtfinale Australian Opena ubjedljivom pobjedom nad Alexanderom Zverevom - 6:1, 6:1, 7:6.

Kanadski teniser Miloš Raonić plasirao se u četvrtfinale Australian Opena ubjedljivom pobjedom nad Alexanderom Zverevom – 6:1, 6:1, 7:6.

Raonić je u potpunosti zasluženo savladao četvrtog tenisera svijeta, kojem osmina finala ostaje najbolji rezulat u Melburnu, za 122 minuta igre i u borbi za polufinale čekate pobjednika meča između Hrvata Borne Ćorića i Francuza Lucasa Pouillea.

Ništa osvajaču završnog Mastersa iz prošle godine nije polazilo za rukom u prva dva seta. Samo osam winnera i 16 neiznuđenih grešaka, uz izuzetno loš procenat ubačenog prvog servisa, doveli su do toga da 21-godišnji Nijemac osvoji samo dva gema u tom periodu.

Raonić, trenutno 14. na listi, u potpunosti je kontrolisao igru, a velika nervoza i potpuna nemoć Zvereva rezultirala je razbijanjem reketa po završetku drugog seta.

Taj čin je razmrdao Nijemca, koji je u trećem setu uhvatio priključak, ali je visok nivo sve vrijeme održavao i rođeni Podgoričanin, čime je stigao do dvije meč lopte. Bilo je to na servis rivala, pri vodstvu 5:4.

Zverev je uspio spasiti obje, odvesti set u tie-break, međutim, ispostavilo se da je na taj način ostao u meču samo koji minut duže.

Iako je gubio sa 3:1, pa 4:2, Raonić je uspio doći do velikog trijumfa.

U konkurenciji teniserki, Karolina Pliskova se domogla četvrtfinala pobjedom nad Garbine Muguruzom od 2:0 u setovima, Naomi Osaka je bila bolja od Anastasije Sevastove (2:1), dok je Elima Svitolina savladala Madison Keys također sa 2:1.