Rani gol El Ghazija odlučio meč od kojeg se mnogo očekivalo, Villi bodovi na Elland Roadu

Fudbaleri Aston Ville slavili su minimalnu pobjedu na gostovanju Leedsu rezultatom 1:0.

Već u petoj minuti vidjeli smo prvi pogodak. Ollie Watkins je uputio loptu za Anwara El-Ghazija koji ponovo sjajno mijenja povrijeđenog Jacka Grealisha za vodstvo Ville.

Uzvratili su domaći velikom prilikom, ali je Emiliano Martinez refleksnom intervencijom odbranio pokušaj Tylera Roberta u 12. minuti.

El Ghazi je do odlaska na odmor mogao i do drugog gola, ali je ovoga puta Illan Meslier izašao kao pobjednik.

U nastavku je bilo uzbuđenja, ali i žestoke borbe više nego samog fudbala. Rezultat se nije mijenjao tako da Villa odnosi bodove sa Elland Roada.