Rakow pobijedio protiv Termalice, Kovačević predvodio slavlje u svlačionici

12. kolo Ekstraklase donijelo je nekoliko jako zanimljivih mečeva, a klub bh. internacionalca Vladana Kovačevića je slavio protiv Termalice rezultatom 3:2.

Dvanaesto kolo Ekstraklase donijelo je nekoliko jako zanimljivih mečeva, a klub bh. internacionalca Vladana Kovačevića Rakow je slavio protiv Termalice rezultatom 3:2.

Rakow je otvorio utakmicu jakim pritiskom i već u šestoj minuti su domaći dobili jedanaesterac. Međutim, Ivi Lopez nije uspio da savlada Tomasza Loska koji mu je odbranio penal. Ipak, u istoj minuti je Nemanja Tekijaški postigao autogol i Rakow je na taj način došao u vodstvo.

Ipak, Tekijaški se u 58. minutu uspio iskupiti poravnanjem rezultata na 1:1. Samo pet minuta nakon izjednačenja, Lopez na asistenciju Tudora dovodi Rakow u novo vodstvo, a Tudor opet u 78. minuti asistira Tomašu Petrašeku za 3:1.

Muris Mešanović, koji je ušao u igru umjesto Spiewaka u 81., minutu uspijeva savladati Kovačevića i postaviti rezultat na konačnih 3:2.

Rakow se trenutno nalazi na drugom mjestu sa 24 boda, dok je Termalica osamnaesta sa samo sedam osvojenih bodova.

Zanimljiva situacija se dogodila u svlačionici domaćih gdje je Vladan Kovačević vodio slavlje svoje ekipe, a isto možete pogledati OVDJE.