Rahmanović i Šehić igrali u trijumfu Konyje, nova velika pobjeda Hajradinovića i društva, remi Basaksehira

Turska Superliga ušla je u svoju samu završnicu, a klubovi bh. fudbalera bilježe dobre rezultate.

Večeras su u 38. kolu pobjede slavile ekipe Konyaspora i Kasimpase, dok je Basaksehir remizirao.

Konya je nadigrala Goztepe u gostima i slavila sa 0:1, a Amar Rahmanović i Ibrahim Šehić su odigrali svih 90 minuta ovog meča.

Inače, Konya je od ranije osigurala opstanak što nije bio slučaj s Kasimpasom i Basaksehirom, ali sada su i ova dva kluba blizu toga. Kasimpasa je u gostima kod Erzuruma, direktnog rivala u borbi za opstanak, stigla do druge vezane pobjede i zlata vrijednih bodova, kojim su došli na korak od opstanka.

Slavila je Kasimpasa s minimalnih 0:1 golom Varge, a Haris Hajradinović je odigrao svih 90 minuta ovog meča.

Cijelu utakmicu je odigrao i Edin Višća, čiji je Basaksehir u gostima remizirao sa Sivasporom bez golova (0:0).