Rahmanović donio pobjedu Konyi, zapaženi i Šehić i Hadžiahmetović, Pjanićev Besiktas slavio

Odigrane su dvije utakmice 22. kola turske Superlige, a Besiktas Miralema Pjanića savladao je Fatih Karagumruk (0:1), dok je Konyaspor slavio protiv Adane Demirspor (1:0) golom Amara Rahmanovića, a dobre partije su pružili i Ibrahim Šehić i Amir Hadžiahmetović.

Pjanić je bio starter protiv Fatih Karagumruka, u čijim redovima nije bilo Ervina Zukanovića, a jedini pogodak na utakmici postigao je Michy Batshuayi iz penala u 39. minuti. Reprezentativac BiH igrao je do 88. minute kada ga je zamijenio Salih Ucan.

Rahmanović je postigao jedini pogodak na utakmici Konyaspora i Adane Demirspor. Bh. fudbaler je u 53. minuti poslao loptu u mrežu nakon što je prethodno gostujući golman odbranio jedan udarac. Rahmanović je igrao do 78. minute kada ga je zamijenio Paul-Jose Mpoku.

Starteri za Konyu na ovom meču bili su i Ibrahim Šehić i Amir Hadžiahmetović, a i oni su imali zapažene partije u pobjedi domaćih. Na ovom meču bilo je veoma emotivno jer je odana počast Ahmet Calik, fudbaleru Konyaspora koji je nedavno poginuo u saobraćajnoj nesreći.

amar rahmanovicamir hadziahmetovicbesiktasibrahim sehickonyaspormiralem pjanicSuperlig