Rahmanović asistirao u ubjedljivoj pobjedi Konyaspora protiv Karagumruka

Konyaspor je pobijedio Karagumruk u utakmici 39. kola turske Superlige rezultatom 5:1, a asistenciju kod petog gola domaćih upisao je Amar Rahmanović. Pored njega, nastupila su još tri bh. fudbalera. Ibrahim Šehić i Amir Hadžiahmetović za domaće, te Ervin Zukanović za goste.

Cikalleshi je zatresao mrežu Karagumruka u 24. minuti, ali je VAR poništio pogodak zbog ofsajda. Nakon toga Lens je u 30. minuti doveo goste u vodstvo. Konya je uspjela izjednačiti u 33. minuti preko Calika.

Domaći su dokrajčili protivnika u drugom dijelu i postigli još četiri pogotka. Prvo je Bardakci u 61. minuti donio potpuni preokret od 2:1, a potom su pogađali Bytyqi u 64., Cikalleshi u 85. i Shengelia trećoj minuti sudijske nadoknade.

Za peto pogodak Konye asistenciju je upisao Rahmanović. On je, kao i preostala trojica bh. fudbalera, proveo svih 90 minuta na terenu. Asistenciju bivšeg fudbalera Sarajeva možete pogledati OVDJE.

Muris Mešanović dobio je priliku sa klupe u 86. minuti u porazu svog Denizlispora od Rizespora (0:1), dok Dženan Bureković nije igrao u pobjedi Goztepea protiv Antalyaspora (2:3).

amar rahmanovicamir hadziahmetovicervin zukanovicibrahim sehickaragumrukkonyasporSuperlig