Radnik se pokazao kao tvrd orah, Sarajevo ipak upisalo važnu pobjedu na Koševu

Na zatvaranju petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Sarajevo je slavilo protiv Radnika rezultatom 2:1.

Nakon okončanja ovosezonskog nastupa u Evropskoj ligi, Sarajevo je dočekalo Radnik sa željom da se vrati na pobjedničke staze, no posao nije bio lak protiv večeras inspirisanog Radnika.

Na otvaranju utakmice zaprijetio je Velibor Đurić šutem koji je na kraju izblokiran, dok je s druge strane Sarajevo odgovorilo nakon centaršuta Šabanovića, na čiju loptu nije stigao Ahmetović koji bi se tako našao u mat poziciji.

Prvu pravu priliku bordo tim je pretvorio u pogodak. Igrao se 31. minut kada su dug napad izveli domaći, a kapiten Krste Velkoski pogađa nakon asistencije Benjamina Tatara. Odmah nakon toga Sarajevo je moglo i udvostručiti prednost, ali je Bilobrk spasio veliku priliku koju je imao Ahmetović.

Rezultat 1:0 bio je aktuelan nakon prvih 45 minuta igre, a onda u nastavku nešto otvorenija igra Radnika. U drugom dijelu zabilježene su šanse za Šuberta i Pecu, prije nego što su Bijeljinci poravnali.

Igrao se 64. minut kada je Demir Peco krunisao lijepu akciju gostiju i tako poravnao rezultat na Koševu.

Taj gol bio je ‘alarm’ da Sarajevo mora krenuti u ofanzivu, pa su tako domaći stvorili nekoliko šansi. No, ipak, izdvaja se sjajna prilika u 70. minuti za Mahira Karića koji je lijepo šutirao, ali je Vladan Kovačević u posljednjem trenutku spasio svoj tim.

No, deset minuta prije kraja domaći su stigli do pobjedonosnog gola. Nakon prekida kojeg je izveo Velkoski, stvorena je gužva u petercu gostiju, a Šerbečić je iz drugog pokušaja doveo Sarajevo u vodstvo, a kasnije i do pobjede u ovom meču.

Sarajevo – Radnik 2:1 (Velkoski 31’, Šerbečić 79’ / Peco 64’)

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: 4.500. Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka). Žuti kartoni: Mustafić, Tatar (Sarajevo), Mekić, Radović (Radnik).

Sarajevo: Kovačević, Šabanović, Lazić, Hebibović, Gavrić, Ahmetović, Velkoski, Letić, Mustafić, Šerbečić i Tatar.

Radnik: Bilobrk, Radović, Mekić, Vasić, Popara, Peco, Maksimović, Despotović, Karić, Đurić i Šubert.