Radnik sačuvao mrežu u Mostaru i osvojio bod, još jedan loš dan za napadače Zrinjskog

U tvrdoj i slaboj nogometnoj predstavi Radnik je uspio ostati neporažen na teškom gostovanju na stadionu Pod Bijelim brijegom.

Bijeljinski sastav je odbranio vlastitu mrežu pred naletima Zrinjskog (0:0), iako je još od prvih minuta djelovalo da će Plemići lako do trijumfa.

Već u uvodu susreta domaćin je počeo vršiti pritisak na gol Radnika, da bi u 19. minuti Nemanja Bilbija pogodio stativu. Nastavile su se redati šanse Mostaraca, a gosti su šansu čekali u kontranapadima.

Ipak, rezultat se nije promijenio do odlaska na odmor, a prava monotonija tek je uslijedila u drugom dijelu. Nakon što Mašić nije iskoristio odličnu priliku u 47. minuti, sve manje šansi se dešavalo pred oba gola.

Na koncu je bijeljinski klub dobio ono po šta je, evidentno, došao. S druge strane, rezultatom 0:0 veoma razočarani mogu biti u Zrinjskom, koji očito na startu sezone imaju velikih problema s realizacijom.

Zrinjski – Radnik 0:0

ZRINJSKI: Horkaš, Barbarić, Jakovljević, Zlomislić, Kunić, Stojkić, Govedarica, Trbotić, Filipović, Bilbija, Tičinović.

RADNIK: Kozić, Novaković, Mekić, Vasić, Bradonjić, Popara, Huseinbašić, Karić, Đurić, Šubert, Koraksić.